Serwery gier. Darmowe serwery.

Counter Strike. Serwery CS.

Serwery Teamspeak 2

Teamspeak jest programem służącym do prowadzenia rozmów. Doskonale nadaje się do pogaduszek głosowych poprzez sieć LAN i Internet. Może służyć do „zwykłej” rozmowy, czegoś w rodzaju czatu głosowego oraz do porozumiewania się w grach z innymi graczami.

Aby rozpocząć rozmowę, potrzebujesz pobrać aplikację  :

klient dla Windows

klient dla Linux

Po uruchomieniu TeamSpeak przejdź do menu „Connection” i wybierz opcje „Quick Connect”. Wpisz tutaj „server1.teamspeak2.pl” w polu „Server address” oraz ksywkę w polu „Nickname” i następnie wybierz „Connect”.

Po połączeniu się z serwerem znajdziemy się na kanale ogólnym czyli Domyślny (Default). Ewentualnie ujrzymy dostępne dodatkowe kanały jeśli takie ktoś utworzył. Święcąca zielona lampka obok czyjeś ksywki oznacz że dana osoba coś mówi do innych osób na tym samym kanale.

Aby przejść na inny kanał (pokój) wystarczy dwa razy na nim kliknąć. Możemy też stworzyć własny kanał poprzez opcje w menu „Channels” -> „Create Channel”. Musimy wpisać nazwę kanału w polu „Name” i ustawić kodek, pozostałe pola są opcjonalne.

Teraz możesz już rozmawiać. Ew. jak potrzeba możesz dokonać konfiguracji dzwięku :

W systemie Windows możesz skonfigurować głośność dźwięków (także mikrofonu). W tym celu przejdź do „Menu Start” ->  „Programy” -> „Akcesoria” -> „Rozrywka” -> „Regulacja głośności” i ujrzymy odpowiedni panel. Może się zdarzyć że nie będzie na panelu suwaka Mikrofonu (Microphone), wtedy należy wejść w „Opcje” i wybrać „Właściwości”, następnie zaznaczyć Mikrofon (Microphone). Najlepiej tutaj ustawić suwaki na samą górę.

W programie TeamSpeak możemy ustawić sposób aktywowania mikrofonu. Mamy do wyboru dwie opcje ustawiane poprzez menu „Setting” -> „Sound Input/Output Setting”. Opcja „Voice Activiation” (standardowo ustawiona) powoduje że mikrofon się włącza gdy zaczynamy coś mówić. Możemy manipulować suwakiem poziom czułości gdzie kraniec „whisper” oznacza największą czułość aż do ciągłego włączenia mikrofonu, natomiast kraniec „shout” oznacza mniejszą czułość aż do całkowitego wyłączenia mikrofonu włącznie. Możemy też wybrać opcje „Push to talk” czyli zdefiniować klawisz na klawiaturze którym będziemy włączać mikrofon. Klawisz definiujemy poprzez przycisk „Set”, opcja ta jest szczególnie przydatna w grach. W tej zakładce możemy tez jeszcze przetestować kodeki dźwięku poprzez użycie pętli zwrotnej poprzez opcje „Avtivate local test mode”.

Nasze darmowe serwery  znajdziesz tutaj : www.teamspeak2.pl

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.